Udělejte si radost. 🤎 Nakupte nad 2 400 Kč a získejte dárkovou sadu v hodnotě 349 Kč zcela zdarma. 🎁

ORO Caffe 100% Arabica Nicaragua

Novinka Limitovaná edice
349 Kč
Vyprodáno

Vychutnejte si exkluzivní směs výběrové kávy přímo z kopců Cordillera Isabelia. Kávové zrnka odrůdy Red Catuai a 12h proces anaerobní fermentace dodává této kávě dobré tělo, střední kyselost, s tóny sušených švestek, grapefruitu a kakaa. Chuť je dobře strukturovaná a vyvážená. Tato vynikající nikaragujská káva pochází z plantáží v mlžném lese „El Arenal Natural Park“, kde bobule rostou pod hustým lesním stínem, takže každé zrnko má ještě hlubší chuť a intenzivnější aroma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Původ: Nikaragua, Cordillera Isabelia, El Arenal, Matagalpa
  • Nadmořská výška: 1200 metrů
  • Chuťový profil: tóny švestek, grapefruitu a kakaa
  • Odrůda: Red Catuai
  • Zpracování: anaerobní fermentace po dobu více než 12 hodin ve vzduchotěsných nádržích

O kávě odrůdy Red Catuai je známo, že má různé chuťové atributy a senzorické vlastnosti v závislosti na tom, kde byla pěstována a jak byla pražena. Tato 100% Arabica pochází z plantáží v mlžném lese "El Arenal Nartural Park", kde kávové zrna rostou pod hustým lesním stínem, takže každé zrnko získává ještě větší chuť a aroma. Díky nadmořské výšce 1200m a 12h anaerobní fermentaci tato výběrová káva získála dobře vyvážené tělo, střední kyselost a nádech sušených švestek, grapefruitu a kakaa.

Může se zdát, že všechna káva prochází nějakou formou fermentace, ale anaerobní fermentace je něčím opravdu zvláštním. Tento proces se odehrává bez přístupu kyslíku, a to je klíčový rozdíl. Tímto způsobem rychle dochází k přeměně kávových plodů, což vede k úplně jiné chuti, než jakou známe u tradiční fermentace kávy. Představte si, jak se kávové třešně, buď neporušené nebo rozdrcené, uzavřou ve vzduchotěsných nádobách s vodou na 12 hodinový úsek předtím, než jdou na sušení. Během tohoto procesu sledujeme každý detail fermentace, neboť se právě vytváří jedinečný obraz chuti a vůní. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výběrová káva
Hmotnost: 0.25 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz